Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Слуга народу"
  • Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Здебський у передвиборчій програмі пообіцяв домагатися спрощення процедури імпічменту президента

25 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма Юрія Здебського з обіцянкою домагатися спрощення процедури імпічменту президента.
Виконано
Сказано 25 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp407pt001f01=919pf7201=21028.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=293

Результат

10 вересня 2019 року Верховна Рада прийняла у цілому законопроект президента Володимира Зеленського про імпічмент № 1012. Народний депутат підтримав даний законопроект. Обіцянка отримує статус "виконано".

Згідно законопроекту йдеться, що рішення про звинувачення президента України ВР приймає при наявності підстав і не менше ніж 300 голосів. Після цього рішення перевіряє Конституційний Суд. Він надає раді Висновок відносно дотримання конституційної процедури розслідування та розгляду справи про імпічмент.

У свою чергу, Верховний Суд передає парламенту Висновок про ті діяння, в яких звинувачується Президент України.

Далі виноситься рішення про відсторонення голови держави з поста в порядку імпічменту своїми голосами повинні підтримати як мінімум 338 народних депутатів - три чверті від Конституційного складу.

Ухвалення законопроекту має забезпечити фактично реалізацію Конституції відносно імпічменту. Документ визначить склад тимчасової слідчої комісії, статус спеціального прокурора та спеціальних слідчих, які будуть вести розслідування.