Обіцянка політика

Ємець обіцяє підтримати президентський законопроект про Антикорупційний суд

16 січня 2018 року народний депутат України Леонід Ємець пообіцяв підтримати президентський законопроект про Антикорупційний суд (відео:04:25). Зазначимо, що парламентарій наполягатиме на нормі щодо участі міжнародних донорів та посольств напряму у відборі суддів вказаного суду.
Виконано
Сказано 16 січня 2018 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=fEULtwADntg
  • https://112.ua/politika/parlament-prinyal-zakon-ob-antikorrupcionnom-sude-448744.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=18885

Результат

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила проект закону "Про Вищий антикорупційний суд" №7440. Вказаний суд розглядатиме справи проти топ-корупціонерів, підслідні НАБУ. Зокрема, мова йде про такі злочини, як нецільове використання бюджетних коштів, зловживання владою або впливом, незаконне збагачення, хабарництво. Крім того, підсудність охоплює злочини з сумою збитку від 881 тис. грн (станом на перше півріччя 2018 року). Вищий антикорупційний суд також розглядатиме справи про злочини зі зловживанням службовим становищем – про розтрату майна, розкрадання або вимагання зброї та боєприпасів; наркотиків, прекурсорів, обладнання для виготовлення наркотиків; шахрайське заволодіння документами, штампами або печатками.

Законопроект передбачає створення безпосередньо Антикорупційного суду і Апеляційної палати Вищого антикорсуду. Установа зможе почати роботу, коли наберуть як мінімум 35 суддів (при цьому принаймні 10 з них – до Апеляційної палати).

Депутат підтримав вказаний законопроект, тому обіцянку вважаємо виконаною.