Обіцянка політика

Вілкул заявив, що ОБ проголосує за скасування депнедоторканності, якщо на розгляд парламенту винесуть закононопроекти про імпічмент, ТСК та зняття недоторканності з президента і суддів

18 жовтня 2017 року народний депутат України Олександр Вілкул запевнив, що «Опозиційний блок» підтримає законопроект про скасування депутатської недоторканності у другому читанні лише тоді, коли на розгляді парламенту опиняться законопроекти про остаточне скасування недоторканності суддів, про скасування недоторканності президента та його імпічмент, а також про тимчасові слідчі комісії.
Архів
Сказано 18 жовтня 2017 р.

Джерело

  • http://opposition.org.ua/news/oleksandr-vilkul-mi-budemo-zavtra-golosuvati-za-znyattya-deputatsko-nedotorkannosti-ale-vimagaemo-vnesti-zakoni-pro-impichment-tsk-ta-znyattya-nedotorkannosti-z-prezidenta-i-suddiv.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=24110
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62352
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62727

Результат

16 січня 2015 року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)" № 1776 від 16 січня 2015 року, визначивши його як невідкладний, що зобов’язує Верховну Раду розглянути цей документ позачергово. В червні 2015 року Венеціанська комісія надала висновок щодо запропонованих поправок до Конституції. Комісія дійшла висновку, що, з огляду на корумпованість судової системи та нестійкий демократичний лад в Україні, повноцінне скасування імунітету може становити загрозу для функціонування та незалежності парламенту. Отже, рекомендовано встановити інші процесуальні запобіжники, щоб не допустити втручання в роботу парламенту та сприяти боротьбі з корупцією.

Народні обранці підтримали внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків до КСУ депутатського законопроекту №6773 про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів. Цей документ було заслухано та знято з розгляду 20 вересня 2018 року на користь президентського законопроекту № 7203.

6 червня 2019 року Верховна Рада проголосувала в другому читанні закон про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України (№1098). Станом на 12 липня 2019 року рада провела останнє пленарне засідання 8 сесії ВР. До цього часу законопроекти стосовно позбавлення недоторканості не голосувались у стінах Парламенту. Також депутати не розглядали ініціативи про імпічмент та зняття недоторканості з Президента України, суддів.

Обіцянка переноситься до "Архіву", оскільки політична фракція "Опозиційний блок" не мала можливості проголосувати за відповідні законодавчі ініціативи.