Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Член фракції партії «Народний фронт»
  • Перший заступник голови депутатської фракції партії "Народний фронт"
  • Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони

Тетерук запевнив, що фракція «НФ» підтримає створення антикорупційного суду та іншої антикорупційної гілки судової влади

11 вересня 2017 року народний депутат України Андрій Тетерук запевнив, що фракція «Народного фронту» підтримає створення антикорупційного суду та іншої антикорупційної гілки судової влади (відео:1:25:40). Зазначимо, що було внесено пропозицію сформувати у звичайних українських судах антикорупційні палати замість створення спеціалізованого антикорупційного суду.
Виконано
Сказано 11 вересня 2017 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=Un2M3E9tAn4
  • http://www.pravda.com.ua/news/2017/09/9/7154543/
  • https://112.ua/politika/rada-podderzhala-za-osnovu-zakonoproekt-ob-antikorrupcionnom-sude-435348.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=17131

Результат

1 березня Верховна Рада ухвалила за основу запропонований президентом проект закону №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". Закон передбачає, що вказаний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди як мінімум в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня – це 881 тис. грн). Причому немає значення, хто розглядав справу – Нацполіція, генпрокуратура або НАБУ. Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками або зброєю, а от щодо електронного декларування – жодної. Крім того, закон дасть можливість розгляду підслідних антикорупційному суду справ іншим судам. Претендентів на посади суддів пропонують перевіряти за допомогою поліграфа, якщо не заборонить лікар. Відмова кандидата проходити таку перевірку має трактуватися, як привід для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Кандидатів за результатами відбору буде рекомендувати Вища кваліфікаційна комісія суддів, а міжнародні експерти зможуть лише ветувати кандидатури, хоча і таке вето ВККС зможе подолати 11 голосами з 16.

Фракція "Народного фронту" майже всім складом присутніх підтримала вказаний законопроект.