Обіцянка політика

Тетерук запевнив, що фракція «НФ» підтримає створення антикорупційного суду та іншої антикорупційної гілки судової влади

11 вересня 2017 року народний депутат України Андрій Тетерук запевнив, що фракція «Народного фронту» підтримає створення антикорупційного суду та іншої антикорупційної гілки судової влади (відео:1:25:40). Зазначимо, що було внесено пропозицію сформувати у звичайних українських судах антикорупційні палати замість створення спеціалізованого антикорупційного суду.
Виконано
Сказано 11 вересня 2017 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=Un2M3E9tAn4
  • http://www.pravda.com.ua/news/2017/09/9/7154543/
  • https://112.ua/politika/parlament-prinyal-zakon-ob-antikorrupcionnom-sude-448744.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=18885

Результат

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила проект закону "Про Вищий антикорупційний суд" №7440. Вказаний суд розглядатиме справи проти топ-корупціонерів, підслідні НАБУ. Зокрема, мова йде про такі злочини, як нецільове використання бюджетних коштів, зловживання владою або впливом, незаконне збагачення, хабарництво. Крім того, підсудність охоплює злочини з сумою збитку від 881 тис. грн (станом на перше півріччя 2018 року). Вищий антикорупційний суд також розглядатиме справи про злочини зі зловживанням службовим становищем – про розтрату майна, розкрадання або вимагання зброї та боєприпасів; наркотиків, прекурсорів, обладнання для виготовлення наркотиків; шахрайське заволодіння документами, штампами або печатками.

Законопроект передбачає створення безпосередньо Антикорупційного суду і Апеляційної палати Вищого антикорсуду. Установа зможе почати роботу, коли наберуть як мінімум 35 суддів (при цьому принаймні 10 з них – до Апеляційної палати).

Фракція НФ майже всім складом присутніх підтримала вказаний законопроект, тому обіцянку вважаємо виконаною.