Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Данилюк пообіцяв реформувати ДФС

2 липня 2016 року міністр фінансів України Олександр Данилюк пообіцяв провести реформу Державної фіскальної служби за прикладом реформи поліції. Міністр повідомив, що в рамках реформи будуть оновлювати кадри і залучати молодих і мотивованих людей. Також буде скорочено штат, впроваджено конкурсний відбір, запроваджено нові IT-системи, ліквідовано податкову поліцію. Нагадаємо, що 24 травня 2016 року Данилюк заявляв, що ліквідація податкової — це питання місяців, а не років.
Архів
Сказано 2 липня 2016 р.

Джерело

  • http://www.minfin.gov.ua/news/view/interviu-ministra-finansiv-oleksandra-danyliuka-dlia-vydannia-dzerkalo-tyzhnia--?category=novini-ta-media&subcategory=vsi-novini
  • http://www.radiosvoboda.org/a/news/27755014.html
  • http://m.segodnya.ua/economics/enews/intervyu-s-ministrom-finansov-danilyukom-posle-prinyatiya-nashego-zakona-ne-poluchitsya-poigrat-v-gfs-766430.html
  • http://interfax.com.ua/news/interview/419288.html
  • http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=250141228
  • https://www.pravda.com.ua/news/2018/06/7/7182649/

Результат

11 січня 2018 року Кабмін прийняв рішення про скасування постанови про затвердження концепції реформування системи органів державної податкової та митної політики, а також постанови про реорганізацію територіальних органів Державної фіскальної служби. Скасовані постанови були прийняті 29 березня і 19 липня 2017 року.

Вони передбачали створення Міжрегіональної митниці та головного Міжрегіонального управління ДФС. Обласні митниці та енергетичну митницю планувалося реорганізувати шляхом приєднання до Міжрегіональної митниці. Об'єднані державні податкові інспекції мали бути приєднані до головних управлінь ДФС в областях, а останні, в свою чергу, разом з Офісом великих платників податків – включені до складу Міжрегіонального головного управління ДФС.

В. о. голови ДФС Мирослав Продан, а також парламентський комітет з питань податкової та митної політики розкритикували ці ініціативи Міністерства фінансів, назвавши їх реалізацію неможливою.

31 січня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що реформа ДФС залишається актуальним завданням для влади.

6 червня 2018 року прем'єр Гройсман ініціював відставку Данилюка. Наступного дня Верховна Рада звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. Станом на цей день ДФС не реформовано. З цих причин обіцянка перенесена до розділу «архів».