Обіцянка політика

  • Міністр фінансів України

Данилюк пообіцяв реформувати ДФС

2 липня 2016 року міністр фінансів України Олександр Данилюк пообіцяв провести реформу Державної фіскальної служби за прикладом реформи поліції. Міністр повідомив, що в рамках реформи будуть оновлювати кадри і залучати молодих і мотивованих людей. Також буде скорочено штат, впроваджено конкурсний відбір, запроваджено нові IT-системи, ліквідовано податкову поліцію. Нагадаємо, що 24 травня 2016 року Данилюк заявляв, що ліквідація податкової — це питання місяців, а не років.
У процесі
Сказано 2 липня 2016 р.
Перевіряється

Джерело

  • http://www.minfin.gov.ua/news/view/interviu-ministra-finansiv-oleksandra-danyliuka-dlia-vydannia-dzerkalo-tyzhnia--?category=novini-ta-media&subcategory=vsi-novini
  • http://www.radiosvoboda.org/a/news/27755014.html
  • http://m.segodnya.ua/economics/enews/intervyu-s-ministrom-finansov-danilyukom-posle-prinyatiya-nashego-zakona-ne-poluchitsya-poigrat-v-gfs-766430.html
  • http://interfax.com.ua/news/interview/419288.html
  • http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=250141228

Результат

25 жовтня 2016 року Олександр Данилюк заявив, що Кабмін суттєво скоротить внутрішні митниці. Станом на жовтень 2016 року діє 241 внутрішня митниця.

3 травня 2017 року міністр фінансів України пообіцяв створити в ДФС єдиний центр по визначенню митної вартості та оцінці рівнів ризиків.

В рамках реформи митниці, яку проводить Мінфін спільно з урядом, наприкінці березня 2017 року була схвалена Концепція реформування ДФС, зокрема митного напряму. Концепція була підготовлена Мінфіном з урахуванням рекомендацій МВФ, митних стандартів ЄС та рекомендацій митно-прикордонної служби США.

Для імплементації Концепції Міністерство фінансів розробило проект Плану дій з реформування митниці, що передбачає 19 напрямів, у яких будуть впроваджуватися зміни.

До розробки проекту Плану дій Мінфін залучав народних депутатів, представників бізнесу, експертного середовища та громадськості. Тому фінальний документ містить зведені пропозиції всіх зацікавлених сторін, що дозволило знайти баланс інтересів держави і бізнесу. Наприкінці липня проект Плану дій з реформування митниці планується винести на розгляд уряду.