Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Балога пообіцяв боротись з корупцією

18 вересня 2014 року кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №73 Іван Балога у своїй передвиборній програмі пообіцяв боротись з корупцією, а саме добиватися зменшення кількості контролюючих органів та перевірок для бізнесу, скорочення повноважень силових структур в економічній сфері.
Архів
Сказано 18 вересня 2014 р.

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=7426
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=7426
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=801
  • https://newsone.ua/news/politics/antikorruptsionnomu-sudu-byt-zakonoproekt-proshel-pervoe-chtenie.html#
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=17131

Результат

12 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та вцілому законопроект №1660-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції». Ним усунуто суперечності в антикорупційних законах від 14 жовтня 2014 року, які не дозволяли провести конкурс на посаду очільника Бюро, позбавляли НАБУ підслідності, не дозволяли запустити процедуру розкриття бенефіціарних власників юридичних осіб, ставили під питання декларування майна публічними службовцями в 2015 році тощо. За Президентом залишили право призначати одного з трьох кандидатів на посаду директора НАБУ, запропонованих конкурсною комісією, проте такого права позбавлено Верховну Раду.Повернуто норми щодо взаємодії Бюро з іншими державними органами. Запроваджено щорічну незалежну оцінку ефективності діяльності НАБУ, його операційної та інституційної незалежності, зокрема шляхом вибіркового аудиту завершених кримінальних проваджень. До підслідності НАБУ включено колишніх президентів. Додана нова негласна слідча дія – детективи Бюро зможуть за рішенням суду здійснювати моніторинг банківських рахунків. Повернуто високі зарплати працівників Бюро – від 22 тис грн посадового окладу для детектива до 60 тис грн для очільника НАБУ. Високі зарплати також запроваджено для прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. На службу до Бюро чи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не прийматимуть осіб, які працювали впродовж останніх 5 років в раніше існуючих антикорупційних підрозділах правоохоронних органів: підрозділ «К» СБУ, ГУБОЗ тощо. Народний депутат Іван Балога утримався під час прийняття вищевказаного законопроекту.

Народні депутати в четвер, 1 березня 2018 року, підтримали в першому читанні проект закону, який передбачає створення в Україні антикорупційного суду, внесеного президентом Петром Порошенко. Свої голоси на підтримку документа віддали 282 народних обранця. Проектом пропонується визначити додаткові спеціальні вимоги до суддів вищого антикорупційного суду, пов'язані з предметної компетенцією суду і його спеціалізації з розгляду кримінальних проваджень про корупційні злочини.

Народний депутат України Балога підтримав даний законопроект в першому читанні.

Обіцянка в категорії "архівні обіцянки" доки не буде проведено комплексний та об'єктивний аналіз її виконання