Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
 • Народний депутат України
 • Член депутатської групи "ДОВІРА"
 • Член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Кіт пообіцяв домагатись енергетичної незалежності України та диверсифікувати поставки газу

На парламентських виборах 2014 року кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 126 Андрій Кіт у своїй програмі пообіцяв домагатись енергетичної незалежності України та диверсифікувати поставки газу.
Виконано
Сказано 27 вересня 2014 р.

Джерело

 • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=12746
 • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=12746
 • https://economics.unian.ua/energetics/1065658-rada-uhvalila-zakon-pro-rinok-prirodnogo-gazu.html
 • https://www.epravda.com.ua/news/2016/09/22/606359/
 • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1441
 • http://www.unn.com.ua/uk/news/1591981-ukrayina-povinna-demonopolizuvati-rinok-prodazhu-gazu-dlya-zaluchennya-inozemnogo-investora-a-babak
 • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=8713
 • http://utg.ua/utg/media/news/2016/10/ukrainian-gas-market.html
 • http://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/0E09DCCCB2DD7DA3C22580F80050A2E5?OpenDocument&year=2017&month=04&nt=%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8&
 • https://www.pravda.com.ua/news/2018/03/2/7173430/

Результат

У квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила проект закону "Про ринок природного газу" №2250. Згідно з документом, ринок функціонує на засадах вільної добросовісної конкуренції, за винятком діяльності суб’єктів природних монополій, та на принципах, зокрема, забезпечення високого рівня захисту прав та інтересів споживачів природного газу, в тому числі забезпечення першочергового інтересу безпеки постачання, зокрема шляхом диверсифікації джерел надходження природного газу; вільного вибору постачальника; рівності прав на ввезення та вивезення газу на/з території України; невтручання держави у функціонування ринку за винятком випадків, коли це є необхідним для усунення вад ринку або забезпечення інших загальносуспільних інтересів, та за умови, що таке втручання здійснюється у мінімально достатній спосіб. Депутат підтримав вказаний законопроект.

В серпні 2016-го Альона Бабак заявила, що Україна повинна демонополізувати ринок продажу газу для залучення іноземного інвестора. За її словами, сьогодні у нас є монополія «Укргазвидобування», облгазів, і «Нафтогазу України» у реалізації газу споживачам, зокрема, населенню. Ця монополія закріплена через режим спецобов’язків. Тому, наразі не можна будь-якому постачальнику газу зайти на ринок і почати працювати із кінцевими споживачами. На думку депутата, для того, щоб в Україну дійсно заходили інвестори, повинен працювати ринок продажу газу.

Восени Верховна Рада ухвалила проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо страхового запасу природного газу)" №3617. Згідно із пояснювальною запискою, метою проекту є внесення змін до частини 6 статті 12 закону "Про ринок природного газу", що дозволить створити рівні умови для постачальників природного газу та забезпечить умови функціонування ринку. Депутат не голосував за вказаний законопроект.

Згідно інформації експертів газового ринку стало відомо, що станом на сьогодні відбулись такі позитивні зміни: сформовано основні риси нової моделі українського газового ринку; розроблено значну частину нормативної бази, яка впроваджується; почалася реальна конкуренція у сегменті промислових споживачів; започатковано стійку тенденцію до зменшення частки монополіста – НАК «Нафтогаз України» у постачанні газу промисловим споживачам; збільшилася кількість іноземних газових трейдерів, які постачають (бажають постачати) природний газ українським компаніям; з’явилися перші дочірні компанії іноземних газотрейдерів - резиденти України.

На початку квітня 2017 року НАК «Нафтогаз України» закликав уряд ліквідувати монополію групи компаній Дмитра Фірташа Group DF на ринку постачання газу для населення. Було звернено увагу на те, що так звані «газзбути» — псевдо-постачальники газу, переважна більшість яких належать Group DF, — є непотрібними посередниками на ринку газу для населення, не несуть відповідальності та ризиків, пов’язаних із постачанням та не створюють додаткової цінності для споживачів.

З огляду на те, що нардеп підтримав всі важливі законопроекти для досягнення диверсифікації поставок газу та досягнення енергетичної незалежності України, вважаємо, що обіцянка виконана.