Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Шинькович заявив, що першочергово слід законодавчо закріпити щорічні перевірки декларацій чиновників

На парламентських виборах 2014 року кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 189 Андрій Шинькович у своїй програмі заявив, що першочергово слід законодавчо закріпити щорічні перевірки відповідності витрат і вартості майна чиновників та членів їхніх сімей задекларованим доходам.
Не виконано
Сказано 22 вересня 2014 р.

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?pt001f01=910&pf7201=7933
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?pt001f01=910&pf7201=7933
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=6267

Результат

Відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції», прийнятого 14 жовтня 2014 року, суб'єкти декларування зобов'язані декларувати не лише доходи, але й видатки, якщо розмір відповідного видатку перевищує 20 мінімальних заробітних плат. Контроль за відомостями, які подаються в декларації, здійснює Національне агенство з питань запобігання корупції (НАЗК). Воно проводить повну перевірку декларацій відповідно до цього закону.

15 березня 2016 року Верховна Рада України ухвалила в цілому, з урахуванням пропозицій Президента України, законопроект №3755 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році». Відповідно до документу, вже з 2016 року особи, уповноваженні на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (народні депутати, чиновники, прокурори, судді та ін.) зобов'язанні подавати декларації в електронній формі. Також вводиться кримінальна та адміністративна відповідальність за недостовірність поданих даних. Залишається розширеним визначення членів сім'ї декларанта. Вилучено вимогу зазначати контрагентів по угодах декларанта. При цьому на запит НАЗК декларант має їх надати в обов'язковому порядку. Таким чином депутати Верховної Ради остаточно ввели механізм обов'язкової перевірки декларування доходів і витрат особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Андрій Шинькович не голосував за вищезазначений проект закону.