Обіцянка політика
Ляшко запевнив, що з початку 2022 року розпочнеться обов'язкова вакцинація від пневмококової інфекції
4 серпня 2020 року головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що у січні 2022 року розпочнеться вакцинація від пневмококової інфекції. «31 липня 2020 року оперативний штаб міністерства охорони здоров'я з протидії вакцинокерованим інфекціям розглянув зазначену пропозицію, а також розглянув звернення глобального вакцинного альянсу до України про те, що вона може отримати вакцину проти пневмококової інфекції за спеціальною ціною. І також рекомендував підтримати позицію національно-технічної групи експертів і включити в національний календар щеплень з 2022 року вакцину проти пневмококової інфекції. Вона буде проводитись трикратним щепленням... Наразі зараз будем проводити перемовини з міністерством фінансів України для того, щоб включити в державний бюджет 2020 року кошти для закупівлі вакцини, яка розпочнеться, буде включена до національного календаря щеплення і розпочнеться, розпочнемо вакцинувати, розпочинаючи з січня 2022 року», – сказав Віктор Ляшко (відео 27:48).
Джерело
Результат
За інформацією Центру громадського здоров'я МОЗ України, пневмококова вакцина буде включена в календар профілактичних щеплень як обов’язкова – у разі ухвалення парламентом законопроєкту № 4142 «Про систему громадського здоров’я». Станом на середину лютого 2022 року законопроєкт залишається ухваленим в першому читанні вже рік.
До січня 2022 року не було внесено змін до календаря щеплень, відповідно, і не розпочалась обов'язкова вакцинація від пневмококової інфекції – обіцянці присвоєно статус «не виконано».