Завтра Україна почне переговори з реструктуризації зовнішнього боргу

Завтра Міністерство фінансів розпочне переговори із зовнішніми кредиторами України щодо реструктуризації зовнішнього державного боргу нашої країни.

Про це заявила очільниця Мінфіну Наталя Яресько, пише «Слово і Діло».

Такому рішенню сприяло рішення Міжнародного валютного фонду про виділення Україні фінансової допомоги у розмірі 17 млрд дол. протягом 4 років, майже третина з яких надійде уже першим траншем.

«Цей транш буде використано в тому числі на наповнення золотовалютних резервів Національного банку та здійснення урядом України зовнішніх виплат... Тепер на порядку денному в Міністерстві стоїть потреба зменшити тиск на державні фінанси з боку державного боргу, для чого ми вже завтра розпочинаємо консультації щодо його реструктуризації з нашими кредиторами», – заявила Яресько.

Міністр також додала, що розмір прямих субсидій населенню, направлених на компенсацію підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, становитиме 24,4 млрд грн, а кількість сімей які отримуватимуть таку допомогу зросте з 1 до 4 мільйонів.

«Через надання прямих субсидій на компенсацію наслідків підвищення тарифів на газ та тепло, які зараз складатимуть 24,4 млрд грн. Якщо в 2014 році пряму допомогу від держави отримували близько 1 мільйона українських сімей, зараз її будуть отримувати до 4 мільйонів», – зазначила міністр.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...