Пам'ятник собі: кого українська влада обіцяє увічнити в камені

Читать на русском

58 обіцянок представників центральної та місцевої влади щодо будівництва, реконструкції та знесення пам'ятників зафіксовані в системі «Слово і Діло».

Найбільша кількість обіцянок - 8 - присвячені монументам Тараса Шевченка. Наприклад, згідно з обіцянкою міністра культури Леоніда Новохатька, до 200-річчя з дня народження поета буде відкрито його пам'ятник у Астані, до цієї ж дати планується і відкриття пам'ятника у Вінниці.

Також представники української влади обіцяли побудувати пам'ятники князю Володимиру, княгині Ользі, князю Мстиславу, святителю Луці Кримському, гетьману Івану Мазепі, адміралу Сергію Горшкову, лідеру ОУН Степану Бандері, композитору Сергію Прокоф'єву, політику В'ячеславу Чорноволу, Папі Римському Іоанну Павлу II, угорському живописцю Міхаю Мункачі, почесному громадянину міста Суми Михайлу Лушпі і навіть Ісусу Христу.

Крім пам'ятників конкретним історичним персонажам , в процесі виконання знаходиться низка обіцянок щодо будівництва монументів певним групам осіб - наприклад, воїнам-афганцям, українським миротворцям, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, жертвам Голодомору, жертвам політичних репресій таке інше.

Зафіксовано також кілька обіцянок з будівництва неординарних пам'ятників - наприклад, мер Сум Геннадій Мінаєв у 2010 році обіцяв встановити пам'ятник цукру-рафінаду і виконав свою обіцянку в тому ж році.

Що стосується зносу пам'ятників, то обіцянки стосуються монументів Леніну і Сталіну - наприклад, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок ще в 2006 році обіцяв домогтися демонтажу пам'ятника Леніну в Києві, між тим він до цих пір знаходиться на своєму місці і навіть був реконструйований після пошкоджень, завданих націоналістами.

Варто зазначити, що з 58 обіцянок центральної та місцевої влади щодо пам'ятників 14 були виконані, 11 виконані не були, а решта 33 чекають свого виконання.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...