Сьогодні в Україні обиратимуть голову Антикорупційного бюро

Читать на русском

Цієї п'ятниці, о 18 годині за київським часом, відбудеться перше відкрите офіційне засідання Конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.

Про це йдеться на офіційному сайті глави держави, інформує «Слово і Діло».

Згідно з повідомленням, засідання відбудеться у приміщенні Адміністрації Президента.

Підкреслимо, що ще 17 грудня минулого року Президент України Петро Порошенко запевнив, що починаючи з 14 січня в Україні буде створено Антикорупційне бюро.

В свою чергу, Кабінет міністрів України затвердив членами комісії з проведення конкурсу на посаду директора НАБ Йосифа Зісельса, Олександру Яновську та Юрія Бутусова. Петро Порошенко своїм указом №945 делегував до комісії Євгена Захарова, Рефата Чубарова і Ярослава Грицака. Натомість парламентарі зі свого боку призначили членами відповідної конкурсної комісії Віктора Мусіяку, Євгена Нищука та Джованні Кесслера.

Нагадаємо, що директор Національного антикорупційного бюро призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України за згодою Верховної Ради. В свою чергу, парламент третиною голосів може висловити недовіру очільникові бюро й таким чином відправити його у відставку.

Читайте також: Експерт: Заява про «зраду» Саакашвілі – маніпуляція

Слід зауважити, що протягом останнього часу лунало безліч думок стосовно головних претендентів на посаду директора Антикорупційного бюро. Так, політичний експерт Віктор Небоженко у коментарі «Слову і Ділу» розповідав про те, що бачить одним із найбільш перспективних кандидатів на цю посаду директора фонду «Відродження» Євгена Бистрицького.

В той же час, один із членів конкурсної комісії, Юрій Бутусов, впевнений, що саме екс-президент Грузії Михайло Саакашкілі є найкращим кандидатом на цей пост.

«Саакашвілі захистив права бізнесу та інвесторів в Грузії. Це людина, яка для Європи та Америки вже є символом успішних реформ в пострадянських країнах. Пропоную своїм колегам по конкурсній комісії насамперед розглянути кандидатуру Саакашвілі, зробити таку пропозицію, і вже на цьому тижні в найближчі дні ухвалити рішення», – аргументував свою думку в Facebook Бутусов.

Натомість політолог В`ячеслав Дехтієвський ще у грудні минулого року переконував «Слово і Діло» у тому, що в разі запрошення на відповідну посаду іноземця має бути однозначне розуміння засад державної безпеки і геополітики. Відтак, за словами експерта, доцільніше було б запрошувати іноземця українського походження.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: