Україні слід відповісти зустрічним позовом на Росію

Читать на русском

Генеральний директор Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, економічний експерт В'ячеслав Биковець вважає, що у відповідь на тиск з боку Росії відносно України треба також відреагувати зустрічним позовом.

Так експерт прокоментував «Слову і Ділу» заяву голови департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Росії Максима Медведкова про подачу заяви щодо України в ВТО.

«З російської сторони це політичний хід і спроба тиску на Україну, але вважаю, що Україні є чим відповісти на подібного роду заяви. Можна згадати історію з цукерками, сирами, що було абсолютно безпідставно», - розповідає експерт.

«Вважаю, що з української сторони до сусідньої держави також є питання, особливо щодо продажу пива. Росія не лише категорично відмовилася ввозити на територію Росії пиво, яке вироблене в Україні, але і заборонила його транспортувати в країни СНД, такі як Казахстан, Киргистан та інші. Для цього немає жодних підстав, тому Україні теж слід відповісти зустрічним позовом», - стверджує Биковець.

На його думку, митна політика між Росією та Україною наразі не є питанням нагального вирішення і слід розцінювати це не більше, як політичний хід і тиск.

Читайте також: Список соціальних продуктів скоротили, а не відмовились від нього

Нагадаємо, що наразі в Росії діють обмеження на ввезення із України цукерок Roshen і картоплі. Також, Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя громадян ввела заборону на ввезення до Росії горілки, пива та пивних напоїв з України.

Слід зазначити, що з 15 серпня в Росії заборонені марки пива «Оболонь», пивних напоїв компанії «Сан ІнбевУкраіна» (марки «Чернiгiвське», «Рогань», «Янтар», а також по ліцензії - «Staropramen», «Stella Artois», «Bud ») і спиртних напоїв виробництва ТОВ «Українська дистрибуційна компанія» (марки «Хортиця», «Первак», «Шустов», «Гетьман», «Русский север», «Oreanda»).


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: