Понад чверть опитаних українців вважає, що «План перемоги» та «План внутрішньої стійкості», які президент Володимир Зеленський представив понад півтора року тому, з самого початку були декларативними й не мали перспектив для реалізації.
Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного на замовлення «Слово і діло» з 22 по 29 травня 2026 року методом онлайн-опитування шляхом самозаповнення структурованої анкети 1200 респондентів віком від 18 років і старше по всій території України, за винятком тимчасово окупаційних територій (статистична похибка – з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,89% для показників, близьких до 50%) на спеціалізованій платформі для проведення опитувань «Lemur» (CAWI – Computer Assisted Web Interviewing).
Згідно з результатами дослідження, 25,5% опитаних висловили думку, що ці ініціативи з самого початку мали декларативний характер.
Ще 17% опитаних заявили, що реалізація президентських ініціатив фактично провалена або проходить лише формально, без відчутних результатів. При цьому тільки 6% респондентів переконані, що плани виконуються успішно і вже демонструють конкретні результати, а 19% учасників опитування оцінили перебіг реалізації стриманіше, зазначивши, що плани виконуються частково.
Крім того, 15% респондентів повідомили, що вперше чують про «План перемоги» та «План внутрішньої стійкості» або не володіють інформацією про них. Ще 17,5% опитаних не змогли дати оцінку реалізації президентських ініціатив.
Також були зафіксовані суттєві відмінності між окремими соціальними групами. Чоловіки виявилися набагато скептичнішими: 31% з них назвали президентські ініціативи суто декларативними, тоді як серед жінок такої думки дотримуються 20%.
Найбільш критично налаштованими виявилися молоді люди віком 18-29 років, серед яких 22% вважають реалізацію планів проваленою. Водночас серед респондентів віком 45-54 років частіше звучала думка про часткове виконання програм, хоча й повільними темпами.
У регіональному розрізі найвищий рівень скепсису зафіксовано в Києві та на заході країни, де 31% і 30% відповідно назвали плани декларативними. Менш поінформованими про президентські ініціативи виявилися жителі сходу та півночі України: там про них не чули 23% і 22% опитаних відповідно. На півдні ж лише 9% респондентів заявили, що не знають про існування цих програм, проте саме там найбільше тих, хто не зміг дати однозначну оцінку їхній реалізації.
Нагадаємо, згідно з результатами цього ж соцопитування, три чверті українців тією чи іншою мірою вважають громадян відповідальними за майбутнє країни через 10 років, проте в суспільстві немає єдиної думки про те, де проходить межа цієї відповідальності – між людьми та державою.
А раніше повідомлялося, що українці розділилися у поглядах на можливі умови завершення війни: майже половина опитаних виступає проти будь-яких територіальних поступок, тоді як інші допускають різні компромісні сценарії – від «заморожування» конфлікту по лінії фронту до повернення до кордонів 2022 року або повної деокупації 1991 року.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.