ВАКС зменшив заставу директору комунального підприємства «Обрій»

Вищий антикорупційний суд зменшив заставу, визначену директору комунального підприємства Київської обласної ради «Обрій» Максиму Гаєвому. НАБУ і САП підозрюють його у замаху на заволодіння коштами філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Укрзалізниця».

Таке рішення 7 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив Гаєвому запобіжний захід у вигляді 1 116 450 грн застави з покладанням низки обов'язків. Адвокат підозрюваного подав клопотання про зменшення розміру застави.

«Клопотання захисника про зміну запобіжного заходу, подане в інтересах підозрюваного (Максима Гаєвого – ред.) про зміну запобіжного заходу, - задовольнити. Запобіжний захід у виді застави у розмірі 1 116 450 грн змінити в частині визначення суми застави, а саме зменшити підозрюваному розмір застави, достатній для забезпечення виконання покладених на нього обов'язків, передбачених КПК України, до розміру, що становить 918 450 грн», – ідеться в рішенні.

Різницю в 198 тисяч грн повернули двом заставодавцям.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом фігурантам справи про замах на заволодіння майже 5 млн грн УЗ. За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року УЗ організувала публічні закупівлі 11 тисяч ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак, структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО