Китай схвалив COVID-вакцину, яку закупила Україна

Державне управління з контролю за фармацевтичною продукцією Китаю дозволило використовувати вакцину від коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech, яку збирається закупити МОЗ України, для масової вакцинації населення.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що таким чином виробнику надали умовний дозвіл для регулярних поставок на ринок цього препарату. Раніше вакцина використовувалася в Китаї головним чином для представників групи підвищеного ризику - лікарів, прибиральників, співробітників поліції і митниці, а також чиновників.

У ході випробувань третьої фази, проведених в Бразилії і Туреччині, оцінювалася ефективність вакцини-кандидата щодо медичних працівників, які лікують пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Вони мали одну і ту ж первинну кінцеву точку - рівень ефективності препарату через 14 днів після щеплення вакциною-кандидатом або плацебо.

Зазначено, що станом на 16 грудня 2020 року в програмі взяли участь 12 396 медичних працівників старше 18 років.

«У Бразилії через 14 днів після вакцинації двома дозами вакцини за графіком 0, 14 днів ефективність проти COVID-19 склала 50,65% для всіх випадків, 83,70% для випадків, що потребують лікування, і 100,00% для госпіталізованих, важких і летальних випадків», - повідомляють в компанії.

Клінічні випробування третьої фази в Туреччині проходили у два етапи. Серед учасників - медичні працівники на першому етапі й населення - на другому етапі.

Вік учасників становив від 18 до 59 років. Всього в випробуванні був задіяний 7 371 учасник. Так, 1322 учасники завершили вакцинацію двома дозами та увійшли в 14-денний період спостереження після отримання другої дози вакцини.

«На підставі аналізу 29 випадків ефективність профілактики COVID-19 склала 91,25% через 14 днів після двухдозової вакцинації відповідно з 14-денним графіком», - інформують у компанії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МОЗ України уклало контракт про постачання вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech. Україна очікує перше постачання вакцини у березні 2021 року.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО