Черговий обмін: як Росія може використати гуманітарний аспект проти України

Олег Саакянполітолог

Україна може отримати 300 засуджених із в'язниць на непідконтрольних територіях. Процес гальмується через пандемію. У коментарі «Слово і діло» політолог Олег Саакян висловив думку, що запланований обмін Росія використає як привід показати, що Україна йде на прямий діалог з окупаційними адміністраціями.

«У цьому випадку це тривалий процес і зараз просто відкрилося вікно можливостей. Це використають як додатковий інформаційний привід ‒ нібито двосторонній контакт України саме з окупаційними адміністраціями. Україна, звісно, скористається цією ситуацією для того, щоб звільнити своїх людей. І цілком вірогідно, що і українська влада зможе це подати як свою перемогу», ‒ сказав Саакян.

Політолог вважає, попри можливий обмін рушійних кроків у переговорному процесі сторони не роблять.

«Обмін у цьому випадку не стосується ключових питань, які Росія поставила на паузу, намагаючись змінити статус перемовин і свій статус, намагаючись представити себе як гаранта перемовин. І, на жаль, така лінія, вочевидь, найближчим часом не зміниться», ‒ додав він.

На думку Саакяна, обмін полоненими відбудеться заради того, щоб продемонструвати Заходу, що на рівні переговорного формату робота триває.

«Цей обмін проведуть для того, щоб показати міжнародним партнерам, що в цьому напрямку щось робиться. Бо і Російській Федерації також необхідно мати привід для діалогу із Заходом. Це найбільш прийнятний варіант для Росії, на який вони можуть піти заради імітації переговорного процесу. Більш того, вони можуть його представити як прямий контакт України із окупаційними адміністраціями», ‒ пояснив експерт.

Нагадаємо, раніше уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова заявляла, що реальна кількість COVID-хворих в ОРДЛО може бути вдвічі більше.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО