Ситуація в Білорусі: як протести можуть вплинути на Україну

Олександр Мусієнкополітичний експерт

Глава держави Володимир Зеленський заявив про те, що події в Білорусі можуть істотно вплинути на Україну. Політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зазначив у коментарі «Слово і діло», що українська сторона повинна прогнозувати розвиток подій у Білорусі з політичної, економічної та військової точок зору.

«Дуже добре, що нарада на цю тему відбулася за участі президента. Тут треба звернути увагу на такі моменти: політичні, військові та економічні. Якщо ми беремо політичну складову, то, звісно, розуміємо, що Росія може скористатися слабкістю Білорусі, протистояннями на вулиці й поглинути країну до складу Союзного утворення. Звичайно, фактор присутності Росії – це політична загроза. Далі – це військова складова, тому що в Білорусі на південному заході є низка військових аеродромів, які цікавлять Росію, де росіяни так чи інакше вже присутні. А для нас це фактично загроза. Ще один економічний момент, на фоні того, що страйкують підприємства може збільшуватися торговельний обіг і це впливатиме на торговельно-економічну співпрацю», – прокоментував Мусієнко.

Він додав, що українська влада також повинна дослідити заяви Олександра Лукашенка щодо причетності України до організації протестів та щодо «недружніх кроків», а також щодо подальшої долі Мінського формату.

«Нам треба буде визначитися: визнаємо ми перемогу Лукашенка чи ні. Треба зробити про це чітку заяву. Це має бути чітко і зрозуміло: або ми приєднуємося до позиції ЄС та закликаємо провести перевибори, або ми визнаємо й приєднуємося фактично до Росії та Китаю», – пояснив політичний експерт.

Олександр Мусієнко також наголосив, що, попри політичні заяви, Україна повинна привести в бойову готовність військові частини, посилити певні напрямки та провести військові навчання.

Нагадаємо, з вечора 9 серпня (в день виборів) почалися масові акції протестів із затриманнями.

А 14 серпня Білорусь передала Росії 32 раніше затриманих бойовиків «Вагнера», запит на видачу яких надсилала Україна. Пізніше бойовики були передані до РФ, а запити України проігноровані.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО