Зеленський підтвердив ураження терміналу та нафтобаз у трьох регіонах рф

Читати російською
Ілюстративне фотоGetty Images

В ніч на 9 липня бійці Служби безпеки України уразила дві російські нафтобази у Тверській області та Ставропольському краї рф. Також завдано ударів по нафтоналивному терміналу у Батайську та нафтовому об'єкту в Уфі – майже за 1500 кілометрів від українського кордону.

Про це повідомляють президент Володимир Зеленський та пресслужба СБУ.

Від 1500 до 6000 км вглиб: 12 рекордних за дальністю ударів України по військових цілях в рфУкраїнські дрони успішно долітають до Тюменської, Челябінської областей, Ухти, Пермського краю та Башкортостану. На інфографіці – 12 рекордних за дальністю ударів БПЛА по військових об'єктах на території рф.

Згідно зі словами українського лідера, наші захисники виконують план «далекобійних санкцій» у відповідь на затягування війни і російські удари.

«Воїни СБУ уразили дві нафтобази – у Ставрополі та Твері. Обидві приблизно за 500 кілометрів від лінії фронту. Також підрозділи Сил оборони України уразили резервне сховище для накопичення та зберігання пального. Відстань від лінії фронту – близько 800 кілометрів. В російській Уфі застосували санкції по нафтоперекачувальній станції майже за 1500 кілометрів від нашого кордону. А також був санкціонований нафтоналивний термінал у Ростовському регіоні, що приблизно за 200 кілометрів від лінії фронту», – зазначив Зеленський.

Водночас, у СБУ уточнили, що першою ціллю ураження стала російська нафтобаза «Червона зоря» у Тверській області, розташована за 520 км від державного кордону України.

«Друга ціль – нафтобаза «Ставропольська» у Ставропольському краї рф, розташована також за понад 500 км від України. На об'єкті спалахнула масштабна пожежа, площа якої стрімко збільшується. Обидві нафтобази забезпечують приймання, зберігання та відпуск автомобільних бензинів і дизельного пального», – заявили у спецслужбі.

Нагадаємо, напередодні підрозділи Сил оборони України атакували низку важливих об'єктів на території рф. Зокрема, під ударом опинилися два нафтопереробні заводи, військовий аеродром «Борисоглєбськ», шість танкерів «тіньового флоту», а також об'єкти військової логістики.

Тієї ж ночі вибухи внаслідок нальоти безпілотників пролунали в російських містах Саратов, Нижньокамськ і Борисоглєбськ. Повідомлялося про займання на Саратовському НПЗ та ураження ворожого аеродрому у Воронезькій області, де дислокуються винищувачі ПКС рф.

Як відомо, нафтопереробний завод у російському Омську, який опинився під атакою у понеділок, 6 липня, був уражений оновленими дронами Fire Point.

Також у ніч на 6 липня Сили оборони завдали ударів по двох нафтопереробних заводах на території росії, зокрема, було уражено НПЗ «Славнефть-ЯНОС» у Ярославлі.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: