Рік під керівництвом «Мадяра»: скільки ворожих цілей уразили Сили безпілотних систем

Читати російською

Сили безпілотних систем як окремий рід військ у складі ЗСУ з’явилися ще у 2024 році, проте запуск окремого угруповання СБС відбувся лише рік тому – 11 червня 2025 року. Угруповання очолив Роберт «Мадяр» Бровді – командир і засновник підрозділу «Птахи Мадяра». З нагоди Дня СБС, що наближається, «Слово і діло» підбиває підсумки річної роботи найінноваційнішого роду військ ЗСУ.

На інфографіці – місячні показники уражених цілей, зокрема двох найчисленніших категорій – «Особовий склад» і «Укриття та бліндажі». До категорії «Інше» належать бойова техніка (танки, БТР, САУ тощо), засоби зв’язку та РЕБ, ворожі дрони, склади і тактична інфраструктура.

Дані про кількість уражених стратегічних об’єктів засекречені.

Більшість ударів Сил безпілотних систем припадає на особовий склад військ рф, а також на їхні укриття та бліндажі. Детальніше про щомісячну статистику роботи СБС – на інфографіці від Слово і діло.
Скільки ворожих цілей уразили Сили безпілотних систем помісячноСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Найпомітніший тренд – різке зростання кількості уражень навесні 2026 року

З липня 2025 року й до лютого 2026-го загальна кількість уражень СБС зросла з трохи більше ніж 23 тисяч до понад 27 тисяч.

У деякі місяці зростання було помітнішим – наприклад, у грудні оператори СБС уразили 30 519 цілей, що на понад 7 тисяч більше, ніж у листопаді. Однак у січні-лютому їхня кількість зменшилася – зокрема через несприятливі погодні умови, адже в туман, опади та щільну хмарність вести повітряну війну складніше.

Натомість у березні кількість ударів зросла аж на 10 тисяч порівняно з лютим – до 37 152. До кінця весни вона продовжила зростати, і у травні становила рекордні 44 138 уражень ворожої техніки, інфраструктури й особового складу.

Збільшенню кількості ударів сприяли і весняна погода, і нарощення виробничих потужностей українського ВПК, і налагодження роботи всередині СБС. За перший місяць літа 2026 року угруповання уразило 12 204 цілі (станом на 8 червня).

Таким чином, за рік кількість уражень з боку СБС зросла майже вдвічі: з 23 до 44 тисяч цілей.

Частка цілей, знищених СБС, стабільно зростає

Другий ключовий тренд у статистиці Сил безпілотних систем – зростання частки не просто уражених, а знищених цілей.

У липні 2025 року СБС уразили 23 433 цілі, з яких знищено 5 887 (близько 25%). До кінця року частка знищених цілей зросла до майже 36%, а у травні 2026 року становила понад 41%: 18 287 знищених цілей із 44 138 уражених.

Водночас це зростання не можна списати суто на збільшення кількості смертельних влучань у військовослужбовців ворожої армії: частка «знищених» ударами представників особового складу впала з майже 60% у липні 2025 року до 48% у травні 2026-го, а їхня загальна частка у статистиці уражень практично не змінилася.

Аналогічна ситуація і з ударами по бліндажах та укриттях: частка знищених цілей у цій категорії коливається в районі 2,5–5%. Таким чином, зростання частки знищених цілей силами СБС насамперед відбувається за рахунок ураженої техніки, засобів зв’язку та складів.

Нагадаємо, Сили безпілотних систем посилили роботу в напрямі мідлстрайків – ударів на дистанції до 200 кілометрів, які завдають шкоди логістиці ворога. У межах цієї кампанії нещодавно СБС уразили нафтобази у Криму, судна рф в окупованих українських портах, а також російські локомотиви.

Також СБС продовжують здійснювати чутливі для російської економіки і ВПК удари вглиб рф: лише за червень було уражено ракетоносій у Кронштадті та завод у Тамбові.

Раніше «Слово і діло» розповідало про 12 рекордних за дальністю ударів по території рф. Також ми писали про наймасовіші атаки по Москві та Підмосков’ю.

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: