Високопосадовця Головного госпіталю ЗСУ викрили на «ухилянтській схемі»

Читати російською
фото СБУ

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора та за підтримки головнокомандувача Збройних Сил України викрила схему ухилення від мобілізації у Головному військовому клінічному госпіталі ЗСУ.

Про це повідомили у СБУ.

СБУ та Нацполіція затримали ще 16 організаторів схем ухилення від мобілізаціїПравоохоронці нейтралізували вісім незаконних схем, які діяли в різних регіонах України та допомагали військовозобов’язаним уникати мобілізації.

За даними слідства, високопосадовець центру організації охорони та оборони об’єктів госпіталю оформлював знайомих до свого підрозділу, хоча вони фактично не з’являлися на роботі і не виконували службові обов’язки. Серед цих осіб були громадяни призовного віку, які ухилялися від мобілізації. Після фіктивного зарахування на військову службу зарплатні картки «працівників» залишалися у посадовця, який знімав гроші собі.

За даними СБУ, лише з травня 2022 року на цій схемі посадовець привласнив 2,6 млн грн. Під час обшуків у його помешканні було виявлено гроші та документацію, що підтверджують протиправну діяльність.

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах). Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою – за вчинене правопорушення загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Крім того, двоє «клієнтів» посадовця отримали підозри за ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншими способами в умовах воєнного стану. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, на початку лютого Служба безпеки та Національна поліція виявили та ліквідували вісім нових схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду військовозобов'язаних за кордон. До організації причетні 16 фігурантів з різних регіонів України.

Також раніше в очільниці районної ВЛК на Дніпропетровщині знайшли понад 300 тисяч доларів. За даними слідства, посадовиця разом із спільниками організувала продаж фіктивних медичних довідок для військовозобов’язаних.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: