Національний банк України представив нейзильберову пам'ятну монету, присвячену видатному художнику-графіку Нілу Хасевичу.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Монету номіналом 2 гривні було введено в обіг 25 листопада, її початковий тираж складатиме 50 тисяч одиниць.
На аверсі монети в центрі розміщено автопортрет Ніла Хасевича, виконаний у характерній техніці деревориту з контрастною графікою і динамічними штрихами.
Реверс містить стилізовану під банкноту типу бофонів (від «бойовий фонд» – ред.) композицію із фрагментів гравюр Хасевича, які відтворюють його графіку і символізують економічний і моральний ресурс опору. Вгорі на матовому фоні розміщені написи «До волі народів і людини» та «300 крб на бойовий фонд», які наголошують на ролі бофонів у зборі коштів та перегукуються із сучасною культурою донатів.
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Нацбанк ввів в обіг набір із двох нейзильберових пам'ятних монет «Мешканці морських глибин», присвячений тваринам, які мешкають у Чорному та Азовському морях.
Крім того, на початку листопада НБУ випустив пам'ятну монету «Рік Коня», присвячену одній із дванадцяти тварин китайського зодіаку.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
