В Іспанії закривали аеропорт через появу невідомого безпілотника

Читать на русском
happylife.es

Міжнародний аеропорт імені Мігеля Ернандеса в Аліканте на південному сході Іспанії ввечері 27 жовтня тимчасово призупинив роботу після того, як неподалік злітно-посадкової смуги помітили невідомий безпілотник.

Про це повідомляє DW з посиланням на заяву керівництва аеропорту.

Які країни готові збивати ворожі дрони та «літаки-порушники» над ЄвропоюПісля появи невідомих дронів у небі Європи та прольотів військових літаків рф низка європейських країн заявила про готовність збивати об'єкти-порушники повітряного простору, як це зробила у 2015 році Туреччина. Детальніше – на інфографіці.

Через інцидент аеропорт на дві години припинив прийом і відправку літаків, а десять рейсів були перенаправлені до інших летовищ. За іспанських ЗМІ, дрон був помічений у зоні зльоту та посадки, після чого адміністрація аеропорту активувала протокол безпеки та закрила простір для польотів, доки не було впевнено встановлено, що поблизу немає інших безпілотних апаратів. Близько 23:00 за місцевим часом роботу аеропорту відновили.

До розслідування залучені Цивільна гвардія та Національна поліція, які намагаються встановити, звідки був запущений дрон і хто за ним стоїть. Для пошуку та відстеження апарата використовується система AeroScope, що дозволяє виявляти та локалізувати безпілотники в обмеженому повітряному просторі.

Під час інциденту 10 рейсів були перенаправлені до аеропортів Валенсії, Мурсії, Пальми-де-Майорки та Барселони. Відмін рейсів уникнули.

Нагадаємо, останніми тижнями подібні випадки часто траплялися в Європі. 20 жовтня польоти в іспанському аеропорту Пальма-де-Майорка були тимчасово призупинені після того, як невідомий безпілотник проник у повітряний простір аеропорту.

До цього у ніч на 3 жовтня над військовою базою Ельзенборн у бельгійській провінції Льєж було помічено 15 безпілотників. Інцидент підтвердили в офісі міністра оборони Бельгії Тео Франкена.

А нещодавно бельгійський підрозділ компанії Thales, одного з найбільших європейських виробників засобів ППО, заявив про збільшення кількості дронів над своїми секретними заводами та закликав до чітких правил щодо їх придушення або знищення.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: