Будапешт у різний спосіб намагався втрутитися в українські внутрішні справи, проте більшість випадків вирішувалися між собою. Щодо викриття мережі угорської розвідки, то її почали створювати ще до великої війни.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у інтерв'ю для угорського видання Válasz Online.
Угорські шпигуни в Україні: обрано запобіжний захід другій підозрюванійЖінці, яку також підозрюють у шпигунстві на користь Угорщини, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
«Скажемо так: Будапешт десятками різних способів намагався втрутитись у українські внутрішні справи. Ви про це не чули. Незаконну видачу паспортів на Закарпатті зупинили ще до війни. Більшість випадків ми вирішували тихо, між собою», – сказав Зеленський.
Також він висловився про агентурну мережу угорської розвідки, яка була викрита на початку травня. За словами президента, цю мережу будували з 2021 року, а питання воєнного характеру ставили у 2024-25 роках.
Остання передача інформації відбулася 25 березня цього року.
«У нас є інші фотографії та відеозаписи різних зустрічей, організованих угорською Військовою службою національної безпеки (KNBSZ) на території Угорщини, які ми також опублікуємо, якщо буде потрібно. Я не хочу нікому погрожувати, але насправді все є у нашому розпорядженні. У тому числі й те, як KNBSZ платив своєму агентові. Ми всі задокументували», – додав президент.
За його словами, угорці хотіли отримати інформацію щодо розміщення елементів систем ППО. При цьому їх цікавило питання, «що скажуть жителі Закарпаття про присутність угорських миротворців».
Однак Зеленський наголосив, що звинувачує у цьому не прем'єра-міністра Угорщини Віктора Орбана, а угорську військову службу національної безпеки.
Нагадаємо, 9 травня в СБУ заявили про викриття агентів військової розвідки Угорщини, які шпигували проти України. Пізніше в Україні суд обрав обом підозрюваним запобіжні заходи.
При цьому майже одразу після заяви СБУ глава МЗС Петро Сіярто заявив, що Угорщина «за шпигунство» вислала двох українських дипломатів.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»