Депутати Верховної Ради підтримали звернення про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній, яка загинула в полоні у росіян, звання Героя України.
Про це повідомляє Суспільне.
За три роки повномасштабної війни 578 громадян отримали звання Героя УкраїниЗ початку повномасштабної війни 578 українців отримали звання Героя України, більше половини – посмертно.
Так, звернення до Зеленського про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній, яка загинула в російському полоні, звання Героя України підтримали 246 нардепів на засіданні Ради в середу.
Рощина працювала на порталі hromadske, а також для таких видань як Українське радіо, UA:Перший, Українська правда, Новини Донбасу, Цензор.НЕТ та Радіо Свобода. Після вторгнення росії вона робила репортажі з тимчасово окупованих територій. У березні 2022 року її було затримано окупантами, але через тиждень її відпустили. У жовтні 2023 року стало відомо, що дівчина зникла безвісти. При цьому відомо, що вона не виходила на зв'язок ще з серпня 2023 року. Пізніше у СБУ підтвердили, що її викрали та утримують у полоні.
У ГУР Міноборони повідомляли, що Рощина була у списках на обмін. Однак у жовтні 2024 року стало відомо, що журналістка загинула у російському полоні.
В Офісі генпрокурора повідомили, що кримінальне провадження, відкрите за фактом зникнення Рощиної, докваліфіковане як воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством.
Наприкінці лютого 2025 року тіло Вікторії Рощиної повернули в Україну. Судово-медична експертиза встановила на тілі журналістки численні ознаки катувань та жорстокого поводження.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»