Скільки випадків захворювання на кір зареєстровано у світі в 2024 році

Читать на русском

У світі у 2024 році було зареєстровано понад 359,5 тисяч випадків кору. Третина від усіх випадків зафіксована в Європейському регіоні, що є найвищим показником захворюваності після 1997 року. Зростання захворюваності, зазначають у ВООЗ, пов'язане з пробілами в охопленні населення імунізацією: показали вакцинації у багатьох країнах досі не повернулися до рівня до пандемії.

Докладніше про ситуацію з кором у світі – на карті «Слово і діло».

Найбільше випадків захворювання на кір було зафіксовано в Іраку – 32,4 тисяч, Румунії – 30 тисяч 692, Ефіопії – 30 тисяч 201.

Високий рівень захворюваності був також у Казахстані (більше 28 тисяч випадків), Пакистані (24,8 тисяч), Ємені (24,4 тисяч), росії (більше 22 тисяч), Індії (20,7 тисяч), Азербайджані (16,7 тисяч), Киргизстані (14,4 тисяч), Нігерії (10,9 тисяч).

У США минулого року було понад 280 випадків захворювання на кір. Цього року кількість підтверджених випадків захворювання у країні вже перевищує цей показник – понад 300 осіб інфіковано. Спалах кору зафіксований у Західному Техасі, Нью-Мексико, Оклахомі. Більшість випадків були зафіксовані серед дітей та підлітків, один не вакцинований дорослий помер.

В Україні минулого року, за даними ВООЗ, було 473 випадки захворювання на кір – це теж значно більше, ніж в 2023-му.

Поодинокі випадки захворювання на кір у 2024 році були в Монако, Перу, Бахрейні, Фінляндії, Лаосі, Новій Зеландії.

Кір, нагадаємо, є одним із найбільш заразних вірусів. Він передається повітряно-краплинним шляхом, а також через контакти із забрудненими вірусом поверхнями. Після контакту до 90% людей, які не мають імунітету до кору, заражаються.

Зараження на кір може призвести до госпіталізації та смерті внаслідок таких ускладнень, як пневмонія, енцефаліт, діарея та зневоднення. Крім того, хвороба може призводити і до довгострокових ускладнень. Вакцинація – найкращий спосіб захисту від вірусу.

Нагадаємо, про ситуацію з кором у світі в 2023 році можна дізнатися з інфографіки.

МОЗ пропонує з 2026 року внести зміни до національного календаря профілактичних щеплень.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: