Австрія вилучила і наклала арешт на елітні автівки, якими користувалися підозрювані у справі про злочинну організацію колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка.
Про це повідомляють прес-служби НАБУ і САП, не зазначаючи прізвища фігуранта.
«За запитом керівника спільної слідчої групи від України – прокурора САП, на виконання рішення Вищого антикорупційного суду австрійськими правоохоронними органами арештовано та вилучено автомобілі преміум класу, якими учасники злочинної групи користувалися за кордоном. Раніше в межах діяльності цієї ж спільної слідчої групи Французькою стороною арештовано нерухомість підозрюваних загальною вартістю приблизно 6,5 млн євро. На цей час у межах міжнародного співробітництва вживаються заходи для встановлення іншого майна, а також розшуку та екстрадиції підозрюваних», – інформують органи.
Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у створенні та очолюванні злочинної організації. Окрім нього, запідозрили ще 8 людей. Пізніше йому та іншим фігурантам оновили підозри.
За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради ОПЗ, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. На схемі заводу за період з травня 2020 року по жовтень 2021 року ОПЗ втратило понад 600 млн грн.
Другий епізод стосувався ОГХК. НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора ОГХК. Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 111 млн грн.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»