Вищий антикорупційний суд не скасував повідомлення про підозру, вручене бізнесмену Станіслав Лєснікову у справі колишнього голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова. НАБУ і САП вважають його лідером організованої групи, яка заволодівала коштами на тендерах УЗ.
Таке рішення 27 листопада ухвалив ВАКС, яке залишено без змін рішенням Апеляційної палати ВАКС від 6 грудня, повідомляє «Слово і діло».
Як вказується, 27 листопада суд відмовився скасувати повідомлення про підозру, оголошене Лєснікову, а також скасувати зміну раніше повідомленої підозри на нову підозру. Його захисник подав апеляційну скаргу на це рішення.
«Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 27 листопада 2024 року, якою відмовлено у задоволенні скарги захисника на повідомлення про підозру та повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру, залишити без змін, а апеляційну скаргу захисника – без задоволення», – йдеться в рішенні.
Раніше ВАКС узяв під варту бізнесмена Станіслава Лєснікова, якому слідство відводить роль лідера організованої групи у цій справі.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру дев'ятьом особам у заволодінні 11,4 млн грн АТ «Укрзалізниця», серед яких ексголова правління УЗ Євген Кравцов. За даними слідства, у 2018 році лідер групи, підприємець, вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками УЗ з метою заволодіння коштами товариства. Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників уряду та за їх сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в УЗ.
Таким чином, у 2018-2021 років посадовця УЗ на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії у тендері на закупівлю пневмоінструменту. Вона надалі поставила філіям УЗ продукцію за завищеною вартістю. Йшлося про філії «Південно-Західна залізниця», «Придністровська залізниця» і «Панютинський вагоноремонтний завод». Розмір переплати становив 11,4 млн грн, якими організована група заволоділа та розпорядилася на власний розсуд.
Крім цього, за аналогічних обставин у 2018-2019 роках керівник ОГ забезпечив перемогу підконтрольних йому компаній у тендерах на закупівлю запасних частин до вантажних вагонів. У результаті, Укрзалізниця зазнала збитків на суму 38,9 млн грн.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»