У всьому світі 1,1 мільярда людей живуть в умовах крайньої бідності. При цьому 40% із них (455 мільйонів) проживають у країнах, де тривають збройні конфлікти або які перебувають у нестабільному становищі.
Про це йдеться у дослідженні, проведеному за підтримки ООН. Цього року дослідження охопило 112 країн та 6,3 мільярда людей.
У країнах, що перебувають у стані війни, в середньому 34,8% населення живе в умовах бідності, тоді як у країнах, де немає конфлікту, лише 10,9% людей відносяться до бідних верств населення.
Крайня чи багатовимірна бідність означає не лише нестачу коштів, вона визначається за 10 показниками: здоров'я (дитяча смертність, харчування), освіта (тривалість навчання, кількість дітей, які отримують шкільну освіту) та рівень життя (вода, санітарія, електрика, паливо для приготування їжі, активи, а також стать людини).
Країни, які перебувають у стані війни, мають найвищі показники з усіх аспектів. Наприклад, більше 25% бідних людей там не мають доступу до електрики порівняно з 5% бідних у більш стабільних регіонах.
Аналогічні відмінності спостерігаються у таких областях, як дитяча смертність (8% проти 1,1%), доступ до харчування (20,8% проти 7,2%).
При цьому, за даними дослідження, із загальної кількості бідних у світі більше половини (584 мільйони) — це діти віком до 18 років, або 584 мільйони. У всьому світі майже 28% дітей живуть у злиднях порівняно з 13,5% дорослих.
Нагадаємо, водночас, за даними Світового банку, у крайній бідності живуть майже 700 мільйонів осіб або 8,5% населення світу.
Там також вважають, що у бідності живе близько третини населення України.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»