В Україні рівень бідності зріс до 24,2% – Світовий банк

Читать на русском
Регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі попередив, що рівень бідності може різко зрости.
Фото: Frank Hammerschmidt/dpa/picture alliance

Згідно з нещодавнім звітом Світового банку, у 2022 році в Україні рівень бідності зріс з 5,5% до 24,2%, а за межею бідності опинилося ще 7,1 мільйона людей.

Про це пише The Guardian.

Як здорожчало життя українців за рік повномасштабної війниЯк за рік повномасштабної війни в Україні змінилися основні економічні показники, тарифи, ціни, зарплати – на інфографіці.

Зазначається, що найбільший рівень зубожіння спостерігається у сільській місцевості.

Регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі попередив, що рівень бідності може різко зрости.

Оскільки на кінець 2022 року рівень безробіття неофіційно становив 36%, а інфляція досягла 26,6%,

Економіст Олена Білан бачить поглиблення кризи, але каже, що без величезного пакету фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти, включаючи обіцянки на суму 43 мільярди доларів, ситуація була б гіршою.

«Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% значною мірою через те, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція 26% – знову ж таки, що могло бути гірше - але зарплати людей також залишалися незмінними, а валюта девальвувала по відношенню до долара на 20%. Найбільша проблема полягатиме в тому, як створити нові робочі місця», - каже вона.

Найбільше у ціні зросли їжа, паливо та послуги, подекуди на 40-50%.

Раніше повідомлялося, що у росії також у 2022 році різко виріс рівень бідності. Тепер за межею бідності живе кожен сьомий росіянин – це у півтора рази більше, ніж наприкінці 2021 року.

Нагадаємо, Світовий банк назвав мінімальну суму, необхідну для відновлення України. Зокрема, потрібно мінімум 411 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: