Нобелівський комітет 8 жовтня назвав лауреатів премії у галузі фізики. Ними стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за відкриття та винаходи, що дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж.
Про це повідомила пресслужба Нобелівського комітету.
Повідомляється, що двоє лауреатів премії з фізики цього року використали інструменти фізики для розробки методів, що є основою сучасного машинного навчання.
Так, Джон Гопфілд створив асоціативну пам'ять, яка може зберігати та реконструювати зображення та інші типи шаблонів даних.
А Джефрі Гінтон винайшов метод, який може автономно знаходити властивості даних і виконувати такі завдання, як ідентифікація конкретних елементів на зображеннях.
«У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, що мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв'язки, які можна зробити сильнішими або ослабити. Мережа навчається, наприклад, завдяки розробці сильніших зв'язків між вузлами з одночасними високими значеннями. Цьогорічні лауреати провели важливу роботу зі штучними нейронними мережами з 1980-х років», – розповіли коротко про лауреатів у комітеті.
Нагадаємо, 7 жовтня було оголошено лауреатів Нобелівської премії з медицини. Раніше у жовтні експерти назвали фаворитів на здобуття Нобелівської премії миру.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»