ВАКС знову продовжив обов'язки судді Київського апеляційного суду

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав частково прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу судді.
фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд продовжив до 19 вересня строк дії обов'язків, покладених на суддю Київського апеляційного суду Юрія Сливу, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Сливу на два місяці. Альтернативою йому визначили 2,5 млн грн застави. Ці кошти внесли і суддя вийшов з-під варти під наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись із міста Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утриматись від спілкування з підозрюваними та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Прокурор САП просив продовжити дію цих обов'язків. Суддя задовольнив клопотання частково, розширивши заборону на виїзд Сливі і до Чернігівської області.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на (Юрія Сливу – ред.), – задовольнити частково. Продовжити підозрюваному строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК до 19 вересня 2024 року включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. За версією слідства, суддя В'ячеслав Дзюбін отримав 35 тисяч доларів неправомірної вигоди за зняття арешт з двох літаків у справі колишнього керівника «Мотор-Січі» В'ячеслава Богуслаєва. 10 тис. дол. з цієї суми Дзюбін залишив собі, а решту 25 тис. дол. для трьох інших суддів Київського апеляційного суду – Юрія Сливи, Ігоря Паленика і Віктора Глиняного.

Зокрема, Паленик отримав від Дзюбіна 25 тис. дол. у коробці з-під віскі. Надалі 8300 дол. він запакував у пачку з-під кави і передав їх судді Сливі. Суддя Глиняний отримав 8300 дол. у рекламній брошурі інтернет-провайдера. Під час обшуків у Дзюбіна відшукали 10 тис. дол., переданих як неправомірну вигоду, у Паленика знайшли усі 25 тис. дол. неправомірної вигоди, оскільки, на думку слідства, той поміняв купюри перед їхньою передачею суддям Сливі та Глиняному. В Сливи та Глиняного знайшли по 8300 доларів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: