Антикорупційний суд відмовився заочно судити Гладковського-молодшого

Читать на русском
Антикорупційний суд зважив на позицію сторони захисту про участь у засіданні засобом відеоконференції і підтримав її.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відмовився заочно судити сина колишнього першого заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського Ігоря та ексгенерального директора Укроборонпрому Павла Букіна за зловживання на 13 млн грн. Вони обидва братимуть участь через відеоконференцію.

Таке рішення 1 липня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП просив заочно судити Гладковського-молодшого та Букіна, оскільки вони обидва переховуються за кордоном. Водночас самі обвинувачені повідомили, що хочуть брати участь в засіданнях шляхом відеоконференції. Вони повідомили, що ознайомлені з обвинувальним актом та матеріалами слідства, а також готові надавати показання. Тож суд вирішив відмовити в заочному засудженні та слухати справу за участі обвинувачених.

«У задоволенні клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про здійснення спеціального судового провадження стосовно (Гладковського та Букіна – ред.) – відмовити», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд повторно заочно заарештував Гладковського-молодшого.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Гладковському-молодшому і ексгендиректору «Укрспецекспорту» Павлу Букіну. Слідство встановило, що колишній керівник ДК «Укрспецекспорт», зловживаючи своїм службовим становищем, уклав договір із компанією, підконтрольною сину експершого заступника секретаря РНБО, про придбання бортового радіоелектронного обладнання (висотомірів) за цінами, умисно завищеними майже у 7 разів (близько 450 тисяч доларів).

Після сплати держкомпанією передбаченої договором суми, співучасники схеми розпорядились отриманими у результаті завищення цін коштами на власний розсуд, а частина з них в сумі орієнтовно 170 тис. дол. була передана безпосередньо Гладковському-молодшому.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: