ВАКС не повернув обвинувальний акт у справі нардепа Дубневича

Читать на русском
Антикорупційний суд не побачив підстав для повернення стороні обвинувачення документу у справі члена парламенту.
фото: uk.wikipedia.org

Вищий антикорупційний суд не повернув прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обвинувальний акт стосовно народного депутата Ярослава Дубневича та інших про заволодіння понад 93 млн грн АТ «Укрзалізниця».

Таке рішення 4 липня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Відмовити в задоволенні клопотань про повернення обвинувального акту у кримінальному провадженні», – йдеться в рішенні.

Раніше 13 вересня 2022 року ВАКС закрив справу нардепа Дубневича у зв'язку із закінченням строків розслідування після повідомлення особі про підозру. Проте 18 травня 2023 року Апеляція ВАКС це рішення скасувала.

Як відомо, у цій справі обвинувачують нардепа Дубневича (в організації заволодіння коштами); його колишнього помічника, першого заступника начальника філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка; голову правління ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергія Тараненка та його заступника Валерія Крячка; колишнього засновника ТОВ «Арго» Антона Шевченка; директора ТОВ «Корпорація КРТ» Олега Місьонга; начальника відділу верхньої будови колії філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Андрія Степаненка та двох працівників цього відділу Тетяну Клепак та Оксану Захаревич.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, нардеп Дубневич, імовірно, є організатором схеми привласнення 93,2 мільйона гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ під час постачання товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках. За даними детективів, як голова комітету Верховної ради з питань транспорту, він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів колії за рахунок коштів підприємства УЗ з порушенням законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі, як вважає слідство, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило завдання збитків на суму 93,28 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: