ВАКС призначив експертизу у справі про розкрадання землі на Вінниччині

Читать на русском
Антикорупційний суд самостійно ініціював призначення нової судової експертизи у справі про землю на Вінниччині.
фото: vinnytska.land.gov.ua

Вищий антикорупційний суд призначив експертизу з питань землеустрою у межах справи за обвинуваченням двох осіб у розкраданні понад 17 гектар особливо цінної землі у Вінницькій області.

Таке рішення 6 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Суд вирішив ініціювати питання повторної експертизи, оскільки з наявних суддям не зрозуміло, чи відносяться земельні ділянки до особливої цінної землі.

«Призначити у кримінальному провадженні судову експертизу з питань землеустрою. Проведення експертизи доручити експертам Київського відділення Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України», – йдеться в рішенні.

У справі обвинувачують покійного екскерівника державного підприємства «Дослідне господарство «Бохоницьке» Олександра Бортновського та ексначальника Головного управління Держгеокадастру Юрія Козака. Мати Бортновського подала заяву про реабілітацію ім'я свого сина.

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу ексдиректора держпідприємства «ДГ «Бохоницьке» і колишнього начальника Держгеокадастру у Вінницькій області.

За версією обвинувачення, керівник ДП «Бохоницьке», що входить до складу Національної академії аграрних наук України, у 2016-2017 році спільно з керівником ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області підробили документи, що дозволили в обхід законної процедури (без згоди Кабінету міністрів) передати у приватну власність 10 земельних ділянок особливо цінної землі загальною площею 17,11 га.

Для надання видимості законності цій схемі використано легенду про надання землі нібито співробітникам держпідприємства для ведення особистого сільського господарства. Однак, як встановило слідство, майже всі отримувачі ділянок до ДП не мали ніякого відношення. До того ж, серед власників ділянок виявився близький родич керівника ДП.

За клопотанням НАБУ і САП на земельні ділянки, незаконно сформовані за рахунок особливо цінних земель, накладено арешт. Слідство оцінює збитки в 11,6 млн грн. В серпні 2022 року цю справи призначили до розгляду по суті.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: