Японія та Камбоджа допоможуть з розмінуванням України

Читать на русском
Японія оголосила про спільний проєкт з Камбоджею щодо розмінування території України. Зазначають, що камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі.
Фото: Sergey Bobok/AFP

У суботу, 6 липня, міністерка закордонних справ Японії оголосила про спільний проект з Камбоджею з обміну знаннями та технологіями щодо розмінування з країнами світу, включаючи Україну.

Про це пише Associated Press.

Розмінування України: скільки вибухонебезпечних предметів знищується щомісяцяЗ початку великої війни сапери очистили від вибухонебезпечних предметів 875,4 квадратних кілометрів території України. Детальна статистика – на інфографіці.

Міністерка закордонних справ Йоко Камікава зробила коментарі під час візиту до Камбоджійського центру розмінування, який був сформований у 1990-х роках наприкінці десятиліть громадянської війни в країнах Південно-Східної Азії. Він спрямований на боротьбу з приблизно від 4 до 6 мільйонів наземних мін та інших боєприпасів, що не розірвалися, які залишилися розкиданими по сільській місцевості.

«Камбоджа, яка неухильно просувала розмінування у своїй країні, тепер є лідером у розмінуванні в усьому світі», — зазначила вона, додавши, що Японія послідовно співпрацює в розмінуванні Камбоджі з часів громадянської війни.

Камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі, і за останнє десятиліття під егідою ООН їх було направлено кілька тисяч для роботи в Африці та на Близькому Сході. У 2022 році Камбоджа почала навчати саперів з України, яка також страждає від великої кількості наземних мін та інших боєприпасів, що не вибухнули, оскільки триває дворічне російське вторгнення.

«Як конкретну співпрацю в рамках Японсько-Камбоджійської протимінної ініціативи, Японія надаватиме повномасштабну допомогу гуманітарним протимінним діям в Україні. Наступного тижня ми надамо Україні велику машину для розмінування, а наступного місяця тут, у Камбоджі, ми навчимо український персонал, як керувати машиною», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, НАТО та Південна Корея анонсують спільний проєкт щодо України. Він частково стосуватиметься медичної освіти українських воїнів.

Також нещодавно Україна отримала від Естонії зенітно-ракетні комплекси малого радіуса Mistral із запасом ракет-перехоплювачів. Вони прибули до України у суботу, 6 липня.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: