Суд продовжив обов'язки фігуранту справи ексміністра Сольського

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу фігуранту.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 19 серпня строк дії обов'язків, покладених на голову фермерського господарства «Продовольча компанія «Агродар» Олега Дарієнка. НАБУ і САП підозрюють його у справі колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського про заволодіння землею у Сумській області на 291 млн грн.

Таке рішення 19 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відмовився заарештувати Дарієнка і відправив його під 7,5 млн грн застави. Також на Дарієнка поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися із Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти та утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні, свідками та іншими визначеними особами.

Прокурор САП просив продовжити дію обов'язків ще на два місяці. Суд підтримав клопотання частково, розширивши дозвіл на виїзд Дарієнка і до Чернігівської області, оскільки там у нього розташований бізнес.

«Клопотання задовольнити частково. Продовжити на строк дії ухвали строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Дарієнка – ред.) у зв'язку із застосуванням щодо нього запобіжного заходу у виді застави. Строк дії ухвали - два місяці, до 19 серпня 2024 року включно, але в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: