ВАКС продовжив розслідування справи ексміністра Сольського

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання детектива НАБУ про продовження строку досудового розслідування у справі.
фото: growhow.in.ua

Вищий антикорупційний суд продовжив до 23 грудня 2024 року строк розслідування справи за підозрою колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, його заступника Маркіяна Дмитрасевича та інших осіб у заволодінні землею в Сумській області.

Таке рішення 19 червня ухвалив слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ, погоджене заступником генерального прокурора - керівником САП, про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні – задовольнити. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до восьми місяців, тобто до 23 грудня 2024 року включно», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд заарештував міністра агрополітики Миколу Сольського до 24 червня. Альтернативою йому визначили 75,7 млн грн застави.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: