Антикорупційний суд продовжив обов'язки підозрюваному у справі Сольського

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на фігуранта.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 14 серпня строк дії обов'язків, покладених на Євгена Тозлована. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до справи колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського.

Таке рішення 14 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відпустив Тозлована під 908 400 грн застави. На нього також поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про кожне відлучення із Києва і Київської області; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні та зі свідками щодо обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив продовжити їхню дію.

«Клопотання задовольнити. Продовжити на строк дії ухвали строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Тозлована – ред.) у зв'язку із застосуванням щодо нього запобіжного заходу у виді застави. Строк дії ухвали - два місяці, до 14 серпня 2024 року включно, але в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: