ВАКС продовжив обов'язків керівництву КП «Харківські теплові мережі»

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про продовження дії запобіжного заходу підозрюваним службовцям підприємства.
Сергій Воликфото: sq.com.ua

Вищий антикорупційний суд продовжив до 17 серпня строк дії обов'язків, покладених на першого заступника генерального директора комунального підприємства «Харківські теплові мережі» Сергія Волика. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до схеми із заволодіння 159,5 млн грн, виділених на відновлення критичної інфраструктури Харкова.

Таке рішення 17 червня ухвали ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Волика з альтернативою майже 10 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов під наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із міста Харкова без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Прокурор САП просив продовжити дію всіх обов'язків, крім браслету.

«Задовольнити клопотання. Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Сергія Волика – ред.), до 17 серпня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Також прокурор САП просив продовжити обов'язки, покладені на виконавчого директора КП «Харківські теплові мережі» Валерія Морозова. Раніше до нього застосували запобіжний захід у вигляді застави розміром 900 тисяч грн. На нього також поклали такий самий перелік обов'язків, як і на Волика. Суд вирішив зняти з нього браслет та розширив межі заборони на виїзд до Харківської області, але продовжив решту обов'язків.

«Задовольнити клопотання частково. Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Морозова – ред.), до 11 серпня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили схему заволодіння 160 млн грн, виділеними на відновлення Харкова. За даними слідства, у квітні 2022 року впливовий бізнесмен, який є організатором групи, у змові з першим заступником генерального директора КП «Харківські теплові мережі» домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги.

Компанія-постачальник продукції закупила необхідне через низку фірм-прокладок у виробника і продала її комунальному підприємству за понад удвічі завищеною ціною. Унаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: