Критично не вистачає генерації: у Yasno прогнозують складну ситуацію зі світлом у найближчі тижні

Читать на русском
Україна зіткнулася із критичним дефіцитом внутрішньої генерації через російські атаки. Навіть максимальний імпорт зараз не здатний вирішити цю проблему.
Фото: РБК-Україна

Україна зіткнулася з критичним дефіцитом внутрішньої генерації електроенергії через регулярні російські атаки. Навіть максимальний імпорт зараз не здатний вирішити цю проблему.

Таку думку висловив генеральний директор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко у Facebook.

Дефіцит в енергосистемі: як ощадливо споживати електроенергіюУкраїнців систематично закликають ощадливо споживати електроенергію, як це робити – на інфографіці.

За його словами, складна ситуація в системі буде спостерігатися протягом наступних 6-8 тижнів.

«Ми зараз залежимо від сонячної та вітрової генерації, тому відбуваються суттєві коливання впродовж навіть одного дня. Зараз йдуть ремонтні (профілактичні) роботи на атомних станціях. Тому деякі блоки не працюють. Що дуже суттєвий фактор», – заявив Коваленко.

Він додав, що в країні вже кілька тижнів працює нова логіка розподілу електрики між рагіонами. Найближчим часом енергетики внесуть низку змін, і нова схема почне працювати повноцінно.

«Графіки у Києві як були 6 груп та біла, сіра та чорні зони, так і залишились. Для планування життя треба виходити з того, що у сірих зонах світла не буде. Особливо коли час припадає на пікові години. Ми та ОСР будемо максимально швидко повідомляти про зміни. Але для планування - краще не разраховувати», – резюмував Коваленко.

Нагадаємо, нещодавно глава Укренерго повідомив, що до кінця липня в Україні прогнозується важка ситуація в енергосистемі. При цьому вже в серпні ситуація з відключеннями світла має покращитися.

«Слово і діло» пропонує подивитися, як Україна виробляла електроенергію до початку повномасштабної війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: