Суд знову продовжив обов'язки колишньому помічнику екснардепа Микитася

Читать на русском
Антикорупційний суд вчергове підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу підозрюваному.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 20 серпня строк дії обов'язків, покладених на колишнього помічника екснародного депутата Максима Микитася Сергія Якусевича. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до справи політика про заволодіння понад 307 млн грн Міністерства оборони на будівництві складів боєприпасів.

Таке рішення 19 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд повторно поклав на Якусевича такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі України без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив продовжити їхню дію на два місяці.

«Клопотання прокурора – задовольнити. Продовжити на два місяці, тобто до 20 серпня 2024 року включно, строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Якусевича – ред.), ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 22 травня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Максиму Микитасю та іншим фігурантам. За версією слідства, у 2018 році Міноборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Частиною цих коштів екснардеп планував заволодіти.

Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. З метою реалізації злочинного наміру Микитасю та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об'єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: