Соціологи з'ясували, як українці оцінюють новий закон про мобілізацію

Читать на русском
Соціологи попросили українців відповісти, що вони думають про новий закон про мобілізацію. Думки респондентів розділились, тож вираженого ставлення немає.
Фото: Getty Images

Соціологи дійшли висновку, що серед українців немає вираженого ставлення до нового закону про мобілізацію.

Про це свідчать дані опитування КМІС.

Новий закон про мобілізацію набув чинності: що потрібно знатиЗакон про мобілізацію набув чинності 18 травня. Що змінилося для військовозобов'язаних, хто отримає відстрочку, які обмеження ввели для ухилянтів.

Респондентів просили висловити згоду чи незгоду з твердженням «Я підтримую новий закон про мобілізацію».

34% респондентів погодилися (скоріше або повністю) з таким твердженням. Водночас 20% скоріше не погодилися, а 32% зовсім не погодилися. Ще 14% не відповіли на запитання.

«Варто підкреслити, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти (і тим більше не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу). Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими закону або мати стримане, нейтральне ставлення»,– зазначили у КМІС.

Нагадаємо, у Раді заявили, що за травень в Україні мобілізували більше людей, ніж за останні кілька місяців. Минулий місяць був найпродуктивнішим у плані мобілізації з початку 2023 року.

Також раніше повідомлялось, що понад 2750 чоловіків було звільнено з українських в'язниць для служби у лавах ЗСУ та участі у бойових діях. Поки що засуджені будуть служити лише у підрозділах, що повністю складаються з колишніх ув'язнених.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: