Білорусь постачала Азербайджану зброю під час війни в Карабаху – Politico

Читать на русском
Білорусь у 2018-2022 роках, за інформацією ЗМІ, постачала Азербайджану озброєння та надавала військову допомогу.
РИА Новости

Білорусь у період загострення ситуації у Нагірному Карабаху у 2018-2022 роках постачала Азербайджану озброєння та надавала військову допомогу.

Про це повідомляє Politico, у розпорядженні якого опинилися відповідні документи – листи, дипломатичні ноти та експортні паспорти.

Конфлікт у Карабаху: як змінювалися військові витрати та чисельність армій Азербайджану та ВірменіїПорівняння чисельності збройних сил та військових витрат Азербайджану та Вірменії – на інфографіці.

Так, за даними журналістів, Білорусь активно допомагала збройним силам Азербайджану в період з 2018 до 2022 року, коли напруженість у відносинах з Вірменією досягла піку. Пропоновані послуги включали модернізацію старого артилерійського обладнання та постачання нового обладнання, що використовується для радіоелектронної боротьби та систем безпілотних літальних апаратів.

Серед документів, що опинилися у видання, є листи Білоруської державної агенції з експорту озброєнь власним військово-промисловим підприємствам про замовлення на сучасне артилерійське обладнання для Азербайджану, а також листування між двома державами щодо узгодження закупівлі протиракетних комплексів «Гроза-С».

Ні уряд Азербайджану, ні уряд Білорусі не відповіли на запити щодо коментарів. При цьому експерти, опитані виданням, вважають, що Білорусь навряд чи діяла б без мовчазної підтримки Кремля.

У виданні наголосили, що ці документи проливають світло на рішення Вірменії вийти з Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Нагадаємо, у травні уряд Вірменії оголосив, що не братиме участі у фінансуванні діяльності ОДКБ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: