ВАКС розгляне питання про об'єднання справ Бахматюка та Насірова

Читать на русском
Антикорупційний суд передав на розгляд іншій колегії суддів справу за обвинуваченням українського олігарха.
колаж: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд підтримав питання об'єднання справи за обвинуваченням олігарха Олега Бахматюка в наданні неправомірної вигоди колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову з провадженням стосовно самого Насірова та його помічника.

Таке рішення 11 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд призначив до розгляду справу Бахматюка. Окремо судять і Насірова. Прокурор САП та захисник олігарха просили передати справу іншій колегії, яка слухає справи ексголови ДФС, для розгляду питання об'єднання.

«Задовольнити клопотання захисника і прокурора. Передати матеріали судової справи у кримінальному провадженні щодо обвинувачення (Бахматюка – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 369 КК, колегії суддів ВАКС для вирішення питання про об'єднання з судовим провадженням у кримінальному провадженні (стосовно Насірова – ред.)», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: