Україна може отримати від Аргентини партію надзвукових бойових літаків – ЗМІ

Читать на русском
Уряд Аргентини веде переговори з Францією щодо передачі Україні партії надзвукових бойових літаків-штурмовиків Super Etendard.
Фото: Pyperpote

Уряд Аргентини веде переговори з Францією щодо передачі Україні партії надзвукових бойових літаків-штурмовиків Super Etendard.

Про це повідомляє Infobae.

Танкова, авіаційна, IT та інші: які коаліції для підтримки України створили союзникиСоюзники створили дев'ять коаліцій для допомоги Україні. Їхні цілі та країн-учасники – на інфографіці.

Йдеться про п'ять літаків, які були законсервовані через ембарго, яке Велика Британія ввела проти Аргентини внаслідок Мальвінської війни.

Перед повторною експлуатацією літаки мають пройти модернізацію та заміну системи катапультування. Аргентина не може отримати доступ до цих систем через ембарго, тому очікується, що Франція як оператор цих штурмовиків погодиться з пропозицією Буенос-Айреса обміняти їх на іншу військову техніку і провести модернізацію.

Такий план дозволить Аргентині формально не порушувати ембарго. Крім того, у разі передачі літаків третій країні Аргентина не стає безпосередньо залученою у війну, яка розв'язала росія.

Журналісти зазначають, що президент Хав'єр Мілей підтримав цей план. Наразі його представники обговорюють ідею з французьким урядом.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що Мілей передав Збройним силам України два вертольоти Мі-17.

Також повідомлялося, що Франція відправить в Україну літаки Mirage 2000.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: