Апеляційна палата залишила в ВАКС справу ПриватБанку

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для розгляду повторного подання про визначення підсудності у справі.
фото: vctr.media

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в ВАКС справу про розтрату 8,4 млрд грн ПриватБанку, де серед обвинувачених є колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет та його експерший заступник Володимир Яценко.

Таке рішення 4 червня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Судді ВАКС передали на розгляд Апеляційної палати подання про направлення справи до іншого суду. Втім суд не став його розглядати, оскільки аналогічне подання вже було в суді і тоді справу ПриватБанку залишили в ВАКС.

«Провадження з розгляду подання Вищого антикорупційного суду від 22 квітня 2024 року про направлення кримінального провадження за обвинуваченням (Олександра Дубілета – ред.), (Володимира Яценка – ред.), (Людмили Шмальченко – ред.), (Надії Конопкіної – ред.)(Наталії Онищенко – ред.) і (Олени Бичихіної – ред.), з Вищого антикорупційного суду до іншого суду, – закрити», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, Дубілета оголосили в розшук. Також Вищий антикорупційний суд надав НАБУ і САП дозвіл на заочне слідство стосовно Дубілета-старшого.

За версією слідства, колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко у змові з колишнім головою правління ПриватБанку Олександром Дубілетом, екскерівницею департаменту фінансового менеджменту банку Оленою Бичихиною і ексдиректоркою департаменту операційного напрямку ПБ розтратили майже 223 млн грн. Як вважають органи правопорядку, ці гроші за день до націоналізації ПриватБанку безпідставно перерахували страховій компанії «Інгосстрах» і фірмі «Новофарм». Обидві компанії визнані Національним банком України пов'язаними із власниками ПБ.

Також Дубілета підозрюють й у причетності до розтрати 8,2 млрд грн коштів ПриватБанку. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: