Росія планує щорічно випускати 6 тисяч «шахедів» на заводі в Татарстані – WSJ

Читать на русском
Російський завод у Татарстані планує виготовляти 6 тисяч шахедів щорічно. У квітні виробничий графік вже був випереджений.
wsj.com

Російський завод в особливій економічній зоні «Алабуга» планує виробляти 6 тисяч ударних безпілотників типу Shahed щорічно. При цьому наприкінці квітня виробничий графік уже був випереджений – завод поставив 4,5 тисячі дронов.

Про це пише Wall Street Journal.

Лише військові цілі: які об'єкти російського ОПК атакували дрониЯкі підприємства російського оборонно-промислового комплексу атакували дрони під час війни – на інфографіці.

Виробництво дронів іранської розробки розміщено в особливій економічній зоні «Алабуга», на притоці Волги.

Угода з будівництва заводу була укладена наприкінці 2022 року, коли російські бізнесмени прилетіли в Іран з вигідною пропозицією у розмірі 1,7 млрд доларів.

Планується, пише видання, що завод в «Алабузі» вироблятиме 6 тисяч «шахедів» на рік на додаток до дронів-розвідників. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, наприкінці квітня завод випереджав виробничий графік, вже поставивши 4,5 тисячі обіцяних дронів.

За даними української військової розвідки, російські солдати вже навчаються управлінню безпілотниками в Сирії під керівництвом інструкторів із Корпусу вартових ісламської революції та угруповання «Хезболла».

Експерт із безпілотників Генрі Томпсон сказав, що росія тепер виробляє власні боєголовки замість того, щоб чекати на іранські, прискорюючи виробництво боєздатної зброї. Проаналізувавши уламки, знайдені в Україні, він дійшов висновку, що нові версії «шахедів» були виготовлені в росії.

Нагадаємо, 2 квітня Головне управління розвідки Міноборони України провело спецоперацію та атакувало у російському Татарстані завод з виробництва іранських дронів Shahed. Станом на осінь 2023-го, за даними американського Інституту науки та міжнародної безпеки (ISIS), підприємство випускало майже 200 безпілотників на місяць.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: