Спроба підкупу Кубракова: директорці держпідприємства продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав частково прохання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу.
фото: zp.tax.gov.ua

Вищий антикорупційний суд дозволив вільно пересуватися Україною, але продовжив до 18 липня строк дії решти обов'язків, покладених на директорку державного підприємства «Укркомунобслуговування» Аллу Сушон. НАБУ і САП підозрюють її в причетності до справи про спробу підкупу колишнього віцепрем'єр-міністра Олександра Кубракова.

Таке рішення 14 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив Сушон запобіжний захід у вигляді 2 млн грн застави. Також на неї поклали наступні обов'язки: прибувати за вимогою; не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти; утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками.

Прокурор САП просив вкотре продовжити дію обов'язків, покладених на Сушон. Суддя продовжив дію обов'язків, але дозволив підозрюваній вільно пересуватися Україною.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрювану (Сушон – ред.) у зв'язку із застосуванням запобіжного заходу у виді застави, у кримінальному провадженні – задовольнити частково. Продовжити на 2 місяці строк дії обов'язків, покладених на підозрювану (Сушон – ред.)», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, за даними слідства, протягом серпня-листопада 2023 року Копистира у змові з директором державного підприємства «Укркомунобслуговування» Аллою Сушон на користь власної компанії ТОВ «Сітігазсервіс» висловив пропозицію надати неправомірну вигоду Кубракову. Неправомірна вигода має становити 2% від площі житлового комплексу, який у майбутньому буде збудовано на землі у Подільському районі Києва за адресою вулиця Тираспольська, 43. Тобто орієнтовний розмір неправомірної вигоди у вигляді нерухомості має становити від 4200 до 4900 квадратних метрів.

Цю нерухомість пропонували за те, щоб Кубраков не вносив зміни та не розривав договори від 9 грудня 2022 року, укладені між ДП «Укркомунобслуговування» (входить до сфери управління Мінрозвитку) та ТОВ «Сітігазсервіс». 5 жовтня Копистиря через посередника передав уточнені дані щодо передачі неправомірної вигоди – площа нерухомості має становити 5257,37 кв. м. У жовтні-листопаді Копистиря надав частину неправомірної вигоди Кубракову – оформив 15 квартир на довірену особу Антона Гетьмана за адресою вул. Академіка Заболотного, 148, загальною площею 785 кв. м. У листопаді на Гетьмана зареєстрували одну із 15 квартир по вул. Академіка Заболотного, 148в корпус 3 загальною площею 39,81 кв. м.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: