САП скерувала до суду справу ексзаступника міністра Лозинського

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура закінчила досудове розслідування зверненням до суду з обвинувальним актом стосовно фігурантів.
фото: Львівська ОДА

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього заступника міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського в одержанні неправомірної вигоди через посередників від підприємця Сергія Кривого.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«15 травня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, якого викрили на проханні та одержанні 400 тис. доларів США неправомірної вигоди, а також довіреної особи ексзаступника міністра, підприємця та двох його спільників», – інформує прокуратура.

В органі не називають прізвища фігурантів, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться про Лозинського, його довірену особу Романа Кітнера, підприємця Кривого та двох його спільників Миколу Лукашика і Олександра Крошку.

Раніше Лозинський залишився без обов'язків.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексзаступнику міністра Василю Лозинському та ще чотирьом особам у проханні та одержанні 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Влітку 2022 року Кабмін виділив майже 1,41 млрд грн Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України на забезпечення населення у зимовий період теплом. Слідством встановлено, що у цей час підприємець запропонував заступнику міністра здійснити закупівлю пересувних котельних установок за процедурою прямих договорів, оскільки мова йшла про термінові закупівлі матеріалів і обладнання для безперебійного проходження опалювального сезону.

Підприємець, залучивши до реалізації злочинної схеми ще двох осіб, підготував пропозицію для міністерства з цінами на 25-30% дорожчими за ринкові. У той же час була створена видимість що ця вартість є обґрунтованою, оскільки підприємець задіяв підконтрольні йому компанії, які пропонували схоже обладнання за ще вищу ціну. Усвідомлюючи злочинність дій та наслідки, які потягне за собою реалізація цієї схеми, заступник міністра за неправомірну вигоду погодився на пропозицію підприємця.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: